Doktorlarımız

Uzman Dyt. Tuğçe Aydın

* Beslenme ve Diyet Uzmanı


Yakın Doğu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun oldu. 2010-2014 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Ufuk Üniversitesi Dr.Rıdvan Ege Hastanesi’nde kardiyoloji, onkoloji, yoğun bakım ünitesi, genel cerrahi, çocuk hastalıkları, gastroentroloji ve nefroloji bölümlerinde yetişkin stajını, Bilintur Catering şirketinde toplu beslenme stajını tamamlamıştır. Ufuk Üniversitesi Dr.Rıdvan Ege Hastanesi yoğun bakım ünitesinde enteral-parenteral tıbbi beslenme tedavileri üzerinde çalışmalar yapmıştır.

2015-2017 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik alanında yüksek lisans eğitimini Tıbbi Beslenme Tedavisi alanında tamamlamıştır. Bu süreçte part-time olarak üniversite bünyesinde araştırma görevliliği yapmış ve birinci basamak sağlık hizmetlerini sürdürmeye yönelik birçok eğitimsel faaliyette bulunmuştur.

2017-2019 yılları arasında üniversite bünyesinde kanser ve beslenme üzerine eğitimler alarak bilimsel alanda çalışmalar yürütmüştür. Bu süreçte kanser beslenmesi, adölesan beslenmesi, obezite, enteral-paranteral beslenme, toplu beslenme sistemleri, kardiyoloji diyetisyenliği, mikrobiyota, çocuk beslenmesi ve fekal transplantasyon alanlarında düzenlenen seminer ve kongrelere katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır.