Lazer Epilasyon

Acılı ve zahmetli işlemlere alternatif olarak yaygın olarak tercih edilmeye başlanılan Lazer Epilasyon teknolojisi ile istenmeyen tüy probleminin önüne geçmek mümkündür. Etkili ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkaran lazer sistemi ile pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmak kaçınılmazdır.

Lazer Teknolojisi sayesinde;

Farklı cilt tiplerine ve farklı kıl karakterlerine göre sınıflandırılan lazer teknolojileri ile güvenli ve konforlu tedavi olanağı sunan bu sistemler, cilt ve cilt altı dokularında bulunan ter bezlerinde herhangi bir zarar oluşturmadan direkt olarak kıl kökleri üzerinde etkinliğini göstererek kıl köklerinde tahribata yol açmakta ve tüylenme probleminin önüne geçmektedir.

Lazer teknolojisi, ışıktan farklı bir karakterde lazer ışının tek bir dalga boyu ile düz bir demet şeklinde cilt altına yayılması esasına göre çalışmaktadır. Işın ve deri arasındaki uygun etkileşimi sağlayan ve ciltteki istenmeyen tüyleri yok etme amacı ile çalışan etki mekanizması ultraviyole ışıklar ile kontrollü atışlar yapılmasına olanak sunmakta ve kıl köklerinde ısı artışına yol açarak kökler üzerinde tahribat oluşturmaktadır. Bu tahribat sonucunda da kıllar yok olmakta veya uzama özelliklerini yitirmektedirler.