saç-ekim-ankara Saç EkimiDünyada uygulanmaya başlanan en yeni teknik DHI (Direct Hair Implantation)

Saç ekiminde Dhi, diğer tekniklerden çok daha gelişmiştir.Dünyanın kalite standartlarında ilk sıradadır.

Mükemmel derecede doğal sonuçlar elde edilir.

Bu yeni ve gelişmiş tekniğin temel amacı graftların işleme tabi tutulmasını ve deri dışında kaldıkları süreyi azaltarak saç köklerinin hayatta kalma ve büyüme oranını artırmaktır. Bu yeni şahane saç onarım sistemi artık kliniğimizde mevcut

DHI tekniği neden bu kadar iyi ve onu diğer tekniklerden üstün kılan şey nedir?

* DHI Saç Ekiminde, çizik, yara veya delik yok. kanal açmak yok!

* Mükemmel ve % 100 doğal sonuçlar veren basit ama çok gelişmiş!

* İşlem sonrası çok rahat,ağrı yok, ilaç kullanımı çok az!

* Yeni saç kökleri DHI Ekici ile özel kalemlerle yerleştirildiğinden işlem sırasında delik açılmasına gerek kalmaz ve çok kısa sürede iyleşir!

* DHİ Saç Ekimi’ nde; Saçlar,özel kalemlerle yön verilerek yerleştirildiği için, kesinlikle kanama olmaz ve ertesi günü yıkama işlemi yapılabilir.

Dhi Saç Ekimi,çok sık Saç Ekimi, Sakal Ekimi ve Kaş Ekimi için önerilir.

ankara-saç-ekim Saç EkimiDHI yöntemi

FUE’den farklı olarak kökler FUE’de kullanılan uçlarla alınır ve özel kalemler yardımıyla direkt olarak alıcı sahaya ekilir. Delik açılmasına gerek olmadan ekim yapılabilmesi, belli bir alana ekilecek kök sayısını yaklaşık 2 katına çıkartır. Bu da daha sık ekim yapılabilmesi demektir. Aynı zamanda kanama çok az olacağından iyileşme süresi kısalmış olur. FUE’de görülen %10’luk kayıp yok denecek kadar azdır. Dezavantajları ise; sürenin daha uzun olması hatta iki güne yayılan iki seans halinde yapılması ve maliyetinin daha fazla olmasıdır. Saçların dökülme zamanı ve yeniden çıkma zamanı konusunda iki teknik arasında bir fark yoktur.

Anlaşılacağı gibi aslında DHI yöntemi, FUE’nin bir modifikasyonu sayılabilir. Artıları ve eksileri değerlendirmek üzere hastalarımıza yardımcı olmak, beklentilerini anlamak ve en iyi şekilde karşılamaya çalışmaktayız.

Avantajları

Delik,Kanal yok

Bayanların ekimlerinde saç kesme işlemi yok

Kanama yok,Fire yok,Hiç iz yok

Graftların işleme tabi tutulmasına gerek kalmaz, böylece saç köklerinin hayatta kalma oranı artar

Daha sık saç ekim imkanı

Daha doğal bir görünüm

İstediğin tarafa yön verme imkanı

Daha fazla doku transferi

Ekilen saç köklerinin çoğu hemen anajen evresine girdiğinden saçlar erken büyür.

Kısa sürede iyileşme

Seanslar arasında bekleme yok

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi;

Saç kökleri lokal anestezi ile özel uçlu mikro motor cihazi ile tek tek özel dağlımla saçsız alanlara nakil işlemidir. FUE saç ekimi,şu anda Dünyada çok yaygın olarak kullanılmakta ve memnun edici sonuçlar alınmaktadır…

En Önemli NOKTA; Ekim yapılırken Doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak saç kökleri yerleştirilir ve bu şekilde istenilen doğal saçlar elde edilir.

FUE yönteminde saç derisinde kesi yapılmaz; dikiş atılması gerekmez bu hem operasyon esnasında hem de iyileşme sürecinde hastanın rahatı için çok önemli bir etkendir.

FUE operasyon sonrasında yara ve kesi izi kalmayacak olması saçların estetik görünümüne yansımakta ve hastanın bu kaygısına son vermektedir, FUE Saç ekimi operasyonu lokal anestezi ile yapılır. Operasyon gün boyunca ara verilerek yapılabilir.

Ücretlendirme konusunda hastalarımıza gerçek greft sayılarını, yapılan ön muayenede tam sayı olarak bildiriyor sürpriz bütçelerle karşılaşmalarını önlüyor , gerçekte ihtiyaçları olan greftlerle, doğal saçlarına kavuşturuyoruz, Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce saç ekimi yapılmış hastalarımızın ropörtajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafalarında kalabilecek sorulara yanıt bulmalarını sağlıyoruz. Ankara Naturel Hair de ücretsiz saç muayenesi ve Naturel Hair de konukseverliği için sizleri bekliyoruz.

FUE yönteminin özellikleri

Greftlerin alındığı bölgede doku alınmadan yalnızca ilgili kök hücresi üzerinde bire bir çalışılmaktadır.

Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 06,07 mm den küçük belirsiz çizikler oluşur bu çizikler bir kaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.

Bu teknikle ense bölgesinden alınan greftler saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılmaktadır.

Bir seansta ortalama donör alanın durumuna ve ekilecek kök sayısına bağlı olarak 4.000 ile 6.000 kadar greft alınabilir.

Her 1 greftte 1 ile 3 arasında saç teli bulunmaktadır.

Elde edilen kök sayısına ve açıklığa bağlı olarak santimetrekare başına 60 – 80 saç kökü ekmek mümkündür.

Ekilen saçlar 1. ayın sonunda genelde dökülürler, saç ekiminden 2 – 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar.

  1. ayda saçlar göz dolduracak kadar sıklaşmış ve uzamış olur. Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan bölgeden alındığı için ekilen bölgeden de dökülmezler. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar.

Saç ekiminde var olan saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir.

Profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında saç ekimi çok iyi sonuçlar verir.

Ömür boyu uzayan saçlar insanın görünümünü değiştirdiği gibi psikolojisine de çok olumlu etkilemektedir.

Saç Ekimi yetenek, görsellik ve tecrübe gerektirdiğinden özellikli bir bilimsel sanattır.

Sağlıklı bir şekilde uzayan, doğal saçlara kavuşan insanların kendine olan güveni de artmaktadır.

Sakal Ekimi

Sakal bıyık gibi erkekler arasında hem aksesuar olarak hem de çeşitli sosyal statülerin simgesi olarak kullanılmaktadır.

Yaralanma, yanık veya başka bir sebep sonucu bir bölgede sakalın çıkmaması ya da seyrek/az çıkması sonucunda sakal ekimi operasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyat izleri sonrasında oluşan sakal kayıplarında da sakal ekimi yapılabilir.

Sakal ekimi genetik olarak dökülmeyen bölge olan ense bölgesinden alınan kişinin kendi saçları ile yapıldığı için, ekim sonrası doğal görünüm kazanılacak ve hasta kalıcı sakallara kavuşmuş olacaktır.

Operasyon fue saç ekimi operasyonunda yapıldığı gibi yapılmaktadır. Ense bölgesinde genetik olarak dökülmemek üzere kodlanmış saç kökleri, sakal ekimi yapılacak yerde açılan kanallara yerleştirilir.

Kaş Ekimi

KAŞ EKİMİ (DHI YÖNTEMİYLE – Kanal Açmadan)

Kaş ekimi işlemi hastanemizde yaptığımız en sık uygulamardan bir tanesidir.

İşlem lokal anestezi yapılarak 2 saat kadar sürer.Kaşa en yakın kalınlıkta olan, ense saçlarından DHI saç ekimi yöntemiyle nakil yapılabilir. Özellikle, kaş açılmasından sonra oluşan yara izi, çok dikkat çektiğnden, en iyi sonuç , dhı saç ekimi ile alınır ve sonuçlar yüz güldürücü olmaktadır.

Bazen hastalarımızın kaşlarını kalınlaştırmak istediklerinde şekil belirlenerek her bir kıl kökünün açısına göre ekim işlemi yapılır.

Genelde kaş şeklini belirlerken hastalarımızla aktif olarak görüşlerini almaktayız. Çoğu zaman ideal kaş şekli ve kalınlığı için geçici boyalarla hastalarımızın talebine göre bir şekil belirlenmekte ve ekim işlemi bu şekle göre gerçekleştirilmektedir.

Kaş Dökülmesi

İnsan vucudunda bulunan diğer tüyler gibi kaşlarda da zaman içinde dökülmeler olabilir.Kaşlar sadece belli bir alanda döküleceği gibi bütün olarak da kayıplar olabilmektedir. En sık olarak kaş ekilen hasta grubu kadın hasta grubu olarak karşımıza çıkar. Kaş dökülmesi çoğu zaman strese bağlı faktörler sonucu da gelişebilmektedir. Strese bağlı gelişen dökülmeler geçici olabileceği gibi kalıcı kaş kaybına da sebebiyet verebilir.Kalıcı makyaj ve kontur işlemi yaptıran kişilerde buna bağlı kaş dökülmesi yaşanabilir.

Bunun dışında travmalara da bağlı dökülmelere sık olarak rastlanır. Çocuk yaşlarda kaş bölgesinde meydana gelen travmalara bağlı kökler zarar görmekte ve bütün olarak kaş kayıpları meydana gelmektedir. Aynı şekilde yüz bölgesinde gelişen yanıklar sonucu olarak da kaş kaybı oluşabilir skar dokusunun büyüklüğüdür. Eğer gelişen skarın büyüklüğü çok fazla değil ve doku bütünlüğü bozulmamışsa hastalarımız kaş ekimi tedavisinden çok fayda görecektir. Ancak bazı durumlarda çok sert ve kanlanması bile bozulmuş normal deri kıvamını kaybetmiş bir durum söz konusu olmuşsa artık yapacak çok fazla bir şey olmayabilir. Bu durumda yine hekim konsültasyonu ile farklı metotlar denenebilir.

Kaş dökülme paterni her hastada farklı farklıdır. Burun köküne yakın yerlerde dökülmeler olabileceği gibi kaşın dış kısımlarında da olabilir. Sonuçta hangi alanda gelişirse gelişsin kaş dökülmesinin tek tedavi yöntemi kaş ekimidir. Bu yüzden hastalarımıza özellikle uyarımız kesinlikle bilmedikleri kulaktan doğma bilgilerle kaşlarına ciddi hasar verebilecek tedavi yöntemlerinden kaçınmalarıdır. Jiletle kazıma, badem yağı ya da sarımsak sürme gibi halk arasında sıklıkla duyulan bu uygulamaların çok ciddi geri dönülemez sonuçları olabilmektedir.

Saç Ekimi Hizmetimiz için Bizimle İletişime geçiniz.